Ближайшие выставки
Мы в соц. сетях
Автономна каналізація та опалення (ПП "Сота-Кліма", м.Львів)

ПП «СОТА-КЛІМА»

М. Львів, вул. Чупринки, 58-А, вул. Городоцька, 167

(093) 473-52-91, (093) 080-02-83, (093) 704-66-65, (096) 402-19-93, (063) 32-44-991

mailto: new-planeta@mail.ru, tabaka-z@mail.ru

www.ekobil.uaprom.net

ПП "СОТА-КЛІМА» робить монтаж:

Котельного обладнання, центрального надувного опалення, вентиляційного обладнання, встановлює обладнання для біологічної очистки стічних вод, встановлює автономну каналізацію.

Автономну каналізацію встановлюють за п’ять метрів від будинку
   

Іван Білан оглядає автономну каналізацію, яку встановили на

подвір’ї родини Ковальчуків

наприкінці літа у селищі Брюховичі поблизу Львова. Чистили її у серпні 2009 року (фото: Ігор ХОМИЧ).  

Родина Ковальчуків із селища Брюховичі неподалік Львова має автономну каналізацію. Біля будинку встановили сучасну очисну установку. Усі стоки з помешкання потрапляють у спеціальний бак, де фільтруються. Після цього очищена вода без кольору й запаху витікає у ґрунт.

— Центральної каналізації у селищі немає, раніше ми користувалися вигрібною ямою — викопали котлован і встановили в ньому бетонні кола, — каже господар 46-річний Сергій. — Як тільки яма заповнювалася, доводилося викликати асенізаційну машину, щоб викачувала відходи. Ніби звична справа, але так набрид неприємний запах. Вирішили — треба щось міняти.

Ковальчуки почули про автономну каналізацію від знайомих. Обрали установку фінської фірми ”Грін Рок”. Фахівці порадили для їхньої сім’ї систему, що відфільтровує протягом доби 2 куб. м стічних вод.

   

 

— У нас велика родина, у будинку живуть 12 людей, — додає Сергій. — Із пранням, купанням і приготуванням їжі якраз і набігає.

Система складається з підземного резервуара у формі бака з кришкою, мережі труб, якою стічні води надходять до неї, та дренажної системи, якою очищена вода витікає у ґрунт. У Ковальчуків індивідуальну систему монтували працівники львівської фірми ”Екобіл”. Викопали 10-метрову траншею та котлован завглибшки 2 м.

Резервуар встановлюють за 5 м від будинку. Над землею виступає лише кришка. Жодного неприємного запаху.

 

— Якщо підняти кришку, то буде чути перепрілою травою й сирістю, — каже господар. — Але ми без потреби туди не лазимо. Погодили з фірмою, що вони обслуговуватимуть установку.

Автономна каналізація працює за принципом септика.

— Процес очищення відбувається у три етапи, — розповідає Іван Білан, директор фірми ”Екобіл”, що встановлює автономні очисні системи. — Спочатку стоки надходять до резервуару, тобто септика, де відбувається механічна очистка і знебарвлення. Потім переходять в інший відділ, де просочуються крізь фільтри зі спеціального волокна та пластикових шайб. На поверхні пластикових шайб утворюється біоплівка. Це комплекс мікроорганізмів, які переробляють органічні речовини у стоках. Процес відбувається без нашого втручання.

 
Якщо підняти кришку, то буде чути перепрілою травою й сирістю
 

 

 

Біля кришки бака із землі виходить труба, нею в установку надходить кисень для функціонування мікроорганізмів.

— На виході з установки вода не має запаху, безколірна й безпечна для навколишнього середовища, — додає Білан. — Наші резервуари з міцного пластику. Цей матеріал не боїться морозів і не піддається корозії. Якщо не лізти до нього без потреби, то він прослужить не один десяток років.

Септик чистять раз на рік.

— Наші працівники очищують установку від осаду та промивають фільтри чистою водою зі шланга, — додає Білан. — Раз на чотири-п’ять років замінюємо фільтри з кам’яного волокна. Процедура займає не більш як 20 хвилин. Даємо 10 років гарантії на усі установки.

Очисні установки ”Грін Рок” є різного розміру. Об’єм підбирають індивідуально.

— Наші системи підходять і для особняків, і для готелів чи житлових комплексів, — каже Іван Білан. — Найменші коштують 17 450 гривень.

 

www.ekobil.uaprom.net