Стрічкопильні фасонно-копіювальні верстати MD Dario – постійний пошук оптимальних рішень.

Стрічкопильні фасонно-копіювальні верстати MD Dario – постійний пошук оптимальних рішень.

Італійська компанія «MD Dario s.r.l.», заснована в 1970-х роках розпочала свою роботу з випуску стрічкопильного обладнання для дерева, а з часом розвинула асортимент для обробки інших матеріалівметалу, мармуру, скла, пластика та інших. Компанія спочатку освоювала внутрішній ринок і на європейському згодом продукція фірми стала популярною. На сьогодні компанія успішно працює у всьому світі, експортуючи до 70% виробленої продукції.

Свобода переміщення і можливість повертання верстату під будь-яким кутом дають змогу з максимальною контурною точністю випилювати будь-які деталі. Різні версії стрічкопильних верстатів «MD Dario» – від найпростіших до складнішихзадовольнять вимоги як окремих клієнтів, так і промислового виробництва.

Розширення можливостей

Стрічкові пилки «MD Dario» безпечні і прості у використанні. Це ручні верстати, які приводить у рух оператор, спроектовані і виготовлені для пиляння таких матеріалів, як масивна деревина, ДСП, ДВП, фанера (навіть якщо вони покриті шаром пластику). Стрічковопильний вузол оснащений трьома маховиками з вулканізованої гуми, що дає змогу використовувати пильні полотна різної ширини залежно від виду робіт.

Моделі «SN33», «SN44» і «SV3 МАХІ» призначені для пиляння балок та столярних деталей з максимальною висотою розпилювання 31, 41 і 45 см відповідно з дотриманням усіх нормативів безпеки завдяки наявності спеціального захисту навколо пильного полотна.

Фото SN44                  Приклад випилювання SN44

 

Ці стрічкопильні верстати використовують в основному для столярних робіт, у будівництві, дрібних художніх майстернях, при виробництві меблів, тобто як для індивідуального так і серійного виробництва.

Особливість, яка вирізняє стрічкові пилки «MD Dario» серед традиційних моделей, – шарнірний важіль, який дає змогу оператору надзвичайно легко переміщати верстат і маневрувати ним у будь-якому напрямку, здійснюючи високоточне і складне пиляння.

Створення пристроїв з урахуванням потреб замовників сприяло тому, що нині стрічкові пилки «MD Dario» є кращими у своєму класі. Це підтверджують такі характеристики:

– вільне переміщення верстата у приміщенні і на будівельних майданчиках;

– можливість обертання верстата навколо робочої заготовки;

– нахил верстата вперед дає змогу пиляти під кутом до 45°;

 

Похила опора SR700 яка забезпечує нахил пили від 0º до 45º

 

– можливість випилювання дуг і кіл;

– ручний копір, розташований під напрямним пристроєм, полегшує випилювання кіл і пиляння за лекалами;

– пневматичне блокування панелей дає змогу пиляти пакетами, економлячи при цьому час.

Головна характеристика усіх верстатів «Dario» – оригінальна шарнірна установка, що складається з дволанкової зчленованої консолі, яка дає змогу надзвичайно легко маневрувати і переміщати верстат у будь-якому напрямку. За допомогою такої шарнірної установки верстат «SN33» («SN44» можна закріпити на стіні (модель «АР 500») завантажити на мобільний візок «Т 1000» («SET 1500»), а також приєднати до фіксованої або мобільної колони («SET 2000»).

Важливо те, що залежно від розмірів оброблюваної/випилюваної заготовки, можна змінити довжину шарнірного важеля.

SET 2000 з новим верстатом SN44

 

«SN33»

Новий верстат «SN33» ідеальний у роботі з невеликими за розмірами заготовками, з максимальною висотою пиляння 31 см.

Така модель доступна як з нерухомим робочим столом для високоточного випилювання дрібних деталей (мозаїка і сувенірні вироби), так і у вигляді мобільної версії з шарнірним важелем. При цьому верстат оснащений двома маніпуляторами, які забезпечують максимальну безпеку оператора на робочому місця.

Верстат оснащений робочим столом, нахиляється в двох напрямках: на 35° вправо і на 15° вліво, що дуже практично, оскільки можна регулювати за допомогою градуйованого маховика.

Залежно від потреб верстат «SN33» може працювати на рухомому візку, що дає змогу переміщати пилку як у місці роботи («SET 1500»), так і на колоні для різання дуг і кіл («SET 2000»).

SET 1500 з пересувним візком

 

«SN33»/«SN44» з шарнірним важелем можна додатково дообладнати похилою опорою «SR700», яка забезпечує нахил пилки від 0° до 45° уперед. Також є нова система захисту пильного полотна, що дає змогу легко регулювати необхідну висоту захисного кожуха, дотримуючись максимальної безпеки. Нововведенням є аспіраційний пристрій – практичний і функціональний, який ефективно відводить стружку із зони різання. Ним оснащені усі версії «SN33»/«SN44» як для пиляння на нерухомому верстаті, так і на обладнаному мобільним шарнірним важелем.

«SN44»

Зручний і легкий у керуванні цей верстат дає змогу пиляти на максимальну висоту до 41 см. «SN44» – найновіший агрегат компанії. Округлі лінії і згладжені форми полегшують роботу із заготовками великих розмірів вручну, верстат при цьому дуже маневрений. «SN44», як і «SN33», можна установити на рухомий візок і вільно переміщувати («SET 1500») або приєднати до колони для випилювання арок і кіл («SET 2000»).

SET 2000 версія з каруселлю

 

«SN33» або «SN44» комплектують шарнірним важелем, рухомим візком, пристроєм притиску матеріалу «Р 250» і робочим столом з блокуванням верстату.

Укомплектований рухомим візком на колесах «SET 1500» оптимальний, коли необхідно перемістити обладнання, наприклад, з цеху виробництва на якусь іншу робочу ділянку. Спроектований і реалізований для таких робіт, як розпилювання балок, верстат можна використовувати і для випилювання невеликих колон, балюстрад та багатьох інших столярних робіт.

Матеріал встановлюють на необхідну висоту на рухомий візок («Т1000») і фіксують на ній пристроєм («Р 250»), а завдяки шарнірному важелю («BS 400») зі стрічковою пилкою «SN33» або «SN44» може точно виконати будь-які різи.

Зі спеціальним фіксатором стрічкову пилку «SN33» або «SN44» можна використовувати як звичайний верстат стандартної комплектації з нерухомим робочим столом, здійснюючи при цьому пиляння з мінімальним затратами.

«SET 2000» – пристрій, призначений для тих, кому додатково до звичайних теслярських і столярних робіт необхідно випиляти деталі з колами. Головна характеристика такої установки – центральна колона має дві можливості використання: бути зафіксованою на підлозі або ж на спеціальній платформі, що дає змогу у разі потреби транспортувати «SET 2000» до будь-якого робочого місця. Колона дає змогу верстатові виконувати поворотне різання до 360°, тобто оператор може виконувати різні роботи з випилювання повних кіл. Закріпивши матеріал притискним пристроєм і зафіксувавши стрічкову пилку на потрібній відстані за допомогою міліметрової лінійки, можна пиляти по дузі і випилювати кола.

 

Можливість поворотного різання забезпечує доступ до всіх точок заготовки, роблячи «SET 2000» особливо незамінним при необхідності пиляння зі всіх боків заготовки.

Більш того, можна встановити одне або кілька додаткових робочих місць із пневматичним блокуванням матеріалу для роботи з кількома заготовками одночасно – так званим пакетом. Призначений для роботи з панелями, балками, перекриттями, для випилювання кіл, а також для серійного виробництва.

«SET 2000» із системою пневматичного блокування матеріалу і пристроєм утримання відрізків. Пневматичне блокування дає змогу фіксувати і одночасно пиляти кілька панелей. Воно розроблене для серійного пиляння (обробки деталей) за лекалом тоді не виникає необхідності розмічати матеріал. Після закінчення пиляння точний механічний пристрій утримує відрізані частини і не дає їм впасти.

 

SET 2000 з пневматичною системою блокування матеріалу

 

«SET 2000» з каруселлю дає змогу використовувати робочий простір, який забезпечує центральну колону і, встановивши одне або декілька робочих місць з пневматичним блокуванням матеріалу, здійснювати серійне пиляння за різними лекалами одночасно.

SV3 MAXI

Стрічкова пила «SV3 MAXI» дає змогу точно розпилювати заготовки висотою до 45 см. Доступна як на спеціальній базі для роботи з фіксованим пиляльним вузлом, так і з шарнірним важелем на центральній колоні для поворотного різання або для пиляння за шаблоном.

Модель «МАХІ», так само як і «SN33»/«SN44», можна оснастити похилою опорою («SR-900»), яка забезпечує нахил пиляльного вузла від 1° до 45°. Стрічкова пила «SV3 MAXI» укомплектована шарнірним важелем, центральною колоною, притиском матеріалу і пристроєм для вирізання кіл.

Оснащений шарнірним важелем і центральної колоною верстат «SET 3000» дає змогу точно розпилювати на 360° з висотою різу до 45 см. Верстат можна закріпити як безпосередньо на підлозі, так і на спеціальній платформі, яку виготовляють перфорованою для полегшення переміщення «SET 3000».

«SET 3000» можна дообладнати рольганговою системою подавання матеріалу, яка допомагає утримувати балки і заготовки великих розмірів, не докладаючи при цьому великих фізичних зусиль. Оснастивши стрічкопильний вузол двома або більше рольганговими вузлами, можна створити будь-яку зручну систему з утримання матеріалу різної форми та розмірів.

Пристрій для вирізання кіл – міліметрова штанга, яка дає змогу фіксувати верстат на довжину необхідного радіуса і випилювати кола та дуги на 360°, вручну обертаючи верстат навколо заготовки.

«SET 3000» містить механічну систему утримання панелей. Модель також можна доукомплектувати пневматичним блокуванням з системою утримання відрізків і завдяки цьому одночасно розпилювати декілька панелей. Пристрій дає змогу виконувати фасонне різання пакетів матеріалу за шаблоном, зміщуючи пакет заготовок механічним способом. Це оптимально для серійного розпилювання панелей або матеріалу великих розмірів на великих і малих виробництвах.

 

Пристрій для випилювання великих кіл

Максимальні робочі розміри та маса

Довжина

2000 мм

Ширина

1000 мм

Висота

400 мм

Маса

500 кг

Робочі параметри

Максимальний радіус

4000 мм

Мінімальний радіус

1000 мм

 

Пристрій для випилювання дуг великого радіусу розробили спеціально для стрічкопильного верстата «SV3 MAXI» на центральній колоні («SET 3000»). Це дає змогу здійснювати пиляння по периметру, переміщаючи пильний вузол навколо заготовки, зафіксованої на опорній системі спеціальними притисками.

Пристрій для випилювання кіл великого радіуса складається з опорної бази на платформі, центральної колони з шарнірним важелем, опорної системи зі спеціальними притисками для матеріалу, висувної опорної штанги з обертовою підставкою і міліметровою лінійкою для фіксування необхідного радіусу. Цей інноваційний пристрій з пильним вузлом дає змогу встановлювати різні радіуси для випилювання арок. Розмір арки залежить від відстані між обертовою підставкою, встановлену на кінці висувної опорної штанги і лезом стрічкової пилки.

Протягом багатьох років фахівці розробляють персоналізовані і сучасні рішення і створюють різні аксесуари та пристрої для удосконалення стрічкопильних верстатів «MD Dario». Від похилої опори і копіра до пневматичного блокування матеріалу та пристроїв для утримання відрізків. Останні нововведення представлені пристроєм «ST-100» для вирізання пазів на колоді і спеціальною системою для випилюванні дуг великих радіусів до «SET 3000».

Укомплектовані цим новим пристроєм, стрічкопильні верстати «MD Dario» дають змогу швидко і точно випилювати «замків» пази різного розміру на колодах, що ідеально для створення кутових з'єднань і вінців при будівництві дерев'яних будинків, зрубів, парканів, вуличних меблів і предметів декору. Цим пристроєм можна укомплектувати як «SET 1500», так і «SET 2000». Його легко монтувати. Зафіксовану у призначених пазах колоду блокують притиском, щоб потім за допомогою верстата з копіром випилювати пази будь-яких розмірів.

Копір – невеликий аксесуар особливої ​​форми – кріплять під напрямними пильного полотна. Він дає змогу високою точністю дотримуватися ліній шаблону будь-якої форми. Достатньо закріпити шаблон на заготовці для пиляння і копір, переміщуючись по периметру лекала, ідеально дотримуватиметься вказаної форми, допомагаючи виконувати складні різи зі значною економією часу.

Філософія підприємства – постійне проектування і конструювання спеціального устаткування, щоб пропонувати замовникам інноваційні та персоналізовані рішення. Безперервні дослідження і намагання знайти конкретне рішення для кожного клієнта зумовило створення багатьох інноваційних аксесуарів, які нині дають змогу виокремити обладнання «MD Dario» серед інших традиційних моделей.

Борис Кузьмик

заступник генерального

директора ПФ «Поліс»

 

Головний офіс: 02152, м.Київ, а/с 172

(044)550-22-56, 553-46-25, 550-33-89

Офіційне представництво: м.Львів, вул.акад.С.Єфремова,9/11,

т/ф: (032)237-53-41, 237-53-43, 237-97-41

poles@ln.ua

www.poles.kiev.ua