Технологічне обладнання для пакування деревного вугілля

Технологічне обладнання для пакування

 деревного вугілля

Серкіз О.Р. (к.т.н), Савчин Б.Д. (к.т.н ), Шенбор В.С.

(ПП НВФ "Мехатроніка", м. Львів)

(032) 245-16-24, 240-70-77, (067) 933-90-80

info@mechatronika.lviv.ua

www.mechatronika.lviv.ua

79020 м.Львів, а/с 8780

 

         Вибір технологічного обладнання, з точки зору автоматизації, для реалізації процесу пакування деревного вугілля, як правило, носить компромісний характер, адже програма випалу вугілля завжди залежить від поставок та якості деревини, на яку гарантовано впливають чимало чинників, та й саме якість самого вже випаленого вугілля в прямій залежності від сортаменту деревини, якості та технології самого процесу піролізу, виду транспортування чи кількості перевантажень та інше. Якщо брати до уваги саме всі наведені чинники, самим оптимальним в категорії "ціна-якість" є пакувальні напівавтомати, де функції оператора зводяться до встановлення-зняття паперових мішків під засипну горловину напівавтомата та, відповідно, зашивання промисловою машиною горловини вже наповненого мішка, з подальшим укладанням останнього на стрічку транспортера, європалету , чи інше. Однак відразу внесемо необхідне застереження – засипати в приймальну горловину напівавтомата потрібно вугілля, яке має гарантовану фракційність згідно існуючих нормативних документів, так-як нехтування даним чинником призводить до рекламаційних повернень до виробника вже реалізованих партій вугілля, що нерідко спричиняє для останнього чималі збитки. Отже починатись технологічний ланцюжок повинен з механічного сепаратора, який розділяє вугілля на необхідні фракції. Такими сепараторами (рис.1) , як правило слугують трьох – чи більше, в залежності від кількості фракцій, декові вібраційні дебалансні сита (віброгрохоти), що дозволяють отримувати в певних партіях запакованого вугілля гарантовану фракційність, тим самим упереджують конфронтаційність з покупцем, дотримання норм та правил торгівлі. НВФ "Мехатроніка" має в своєму арсеналі декілька конструктивних варіантів таких вібросепараторів, однак їх поставку здійснює за попереднім замовленням в якому покупець вказує необхідні йому технологічні чи конструктивні нюанси – продуктивність, розміри вічка сита, площі чи параметри використовуваних приміщень, приєднувальні розміри та інше. Привід таких сит, як правило, від 3,5 кВт двигуна з частотним регулюванням швидкості переміщення продукту.

Стосовно самого пакувального напівавтомата, то найбільш вживаною є конструктивна схема, яка представлена на рис.2. Даний автомат складається із станини 1, в верхній частині якої закріплена приймальна ємність (бункер) 2. В нижній частині бункера (ззовні) кріпиться двохходовий пневмоциліндр, який приводить в рух шторний затвор 5, що має три положення. Дном бункера слугує дека вібраційного лотка-транспортера, призначення якої -забезпечувати гарантований вихід вугілля з порожнини бункера. На одній поздовжній осі з вібролотком знаходиться стрічковий транспортер 6, що приводиться в рух електродвигуном 17, яким керує частотний інвертор. Далі знаходиться проміжна ємність 7, рухомі створи 9 якої приводяться в рух силовим циліндром 8. Створи мають три положення: відкриті, закриті, відкриті на 15%. Під створами вказаного бункера знаходиться вагова система, корпус 10 якої через тензодавачі 11 опирається на опори 12. До корпуса також кріпиться маніпулятор утримання мішка , губки 15 якого через важелі 14 приводяться в рух циліндром 13. Керування фіксацією - розфіксацією мішка 16 та його базування на вихідному патрубку здійснює оператор. Крім того, на схемі показано конусну лійку 18 та мішок 20, що слугують для збирання розсипаного продукту та пульт системи керування 19.

Напівавтомат працює наступним чином. Оператор розправляє паперовий мішок і натягує його на вихідну горловину корпуса 10 вагової системи. Утримуючи його однією рукою, при допомозі кнопок керування викликає спрацювання циліндра 13, в результаті чого, мішок фіксується маніпулятором. Натискаючи на кнопку "Пуск" викликає одночасне спрацювання віброкотка 4 та транспортера 6. Шторний затвор, при цьому відкривається на наперед заданий шар продукту. Створи 9 відкриті повністю. Деревне вугілля, при цьому, переміщається при допомозі вказаних пристроїв попадає прямо в мішок. Коли вагопроцесор фіксує, що вага вугілля в мішку досягла першого порогу зважування, створи 9 стають в положення "відкриті на 15%", а транспортер 6 і віброкоток 4 переходять в сповільнений режим переміщення. Як тільки вагопроцесор фіксує верхній поріг зважування (досягнута необхідна маса продукту), створи 9 повністю перекривають потік вугілля в мішок і воно накопичується в бункері 7 . Після заміни мішка оператором, починається новий цикл фасування – створи 9 відкриваються повністю, пристрої 6 та 4 переходять прискорений режим транспортування. Продуктивність напівавтомата за представленою технологічною схемою складає 4…6 зважувань на хвилину, при величині дози від 2,5 до 10 кг. Точність зважування +/- 2 %.

Напівавтомати комплектуються вагопроцесорами вітчизняного або зарубіжного виробництва, за побажанням замовника. Замовник також має висловити своє побажання щодо ергономічного оформлення обладнання , вибору засобів електро- та пневмоприводу.

На рис.3 показано фрагмент обладнання (вид спереду), технологічна схема якого представлена на рис.2 .

Рис. 1 Вібраційний двохдековий де балансний сепаратор (сепарація вугілля на три фракції)

Рис.2  Технологічна схема пакувального напівавтомата для деревного вугілля

Рис.3 Пакувальний напівавтомат для деревного вугілля (вид спереду)