Агро-2013

 

Пост-реліз: «АГРО – 2013»

 

22-25 травня 2013 року в Національному комплексі «Експоцентр України» проходила XXV Міжнародна агропромислова виставка «АГРО-2013». Експозиція найбільшого виставкового заходу України у сфері агропромислового комплексу зайняла 9 павільйонів та відкриту площу.

Організатор виставки - Міністерство аграрної політики та продовольства України, розпорядник ТОВ "ПромФінІнвест-Груп”.

У виставці взяли участь 1224 учасники в т.ч учасники з 17 країн світу (Білорусь, Данія, Індія, Італія, Китай, Люксембург, Німеччина, Польща, Росія, Словаччина, США, Туреччина, Чехія).

Виробники з Білорусі, Китаю, Німеччини, Польщі були представлені на АГРО-2013 колективними стендами.

Офіційне відкриття проходило за участю Президента України Віктора Януковича та Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка.

В рамках виставки-ярмарку «АГРО-2013» відбулися зустрічі та переговори з представниками іноземних делегацій: Литовської Республіки, Республіки Польщі, Чеської Республіки, Фінляндської Республіки, Республіки Білорусь.

В центральному конференц-залі 1-го павільйону виставки відбувся Міжнародний форум «Світовий зерновий ринок – тенденції, ризики, ініціативи», в якому взяв участь Міністр Микола Присяжнюк, а також міністри сільського господарства та їхні заступники з низки країн, зокрема, Чехії, Польщі, Литви та представники Організації ООН з питань продовольства та сільського господарства (ФАО). На заході були обговорені питання глобальної продовольчої безпеки, забезпечення прозорості світового ринку зерна й посилення координації дій у межах глобальної системи моніторингу аграрних ринків.

Ділові заходи провели Департаменти міністерства АПК, а саме: 23 травня відзначалось як деньтехнічної політики та сільськогосподарського машинобудування (організатор Департамент інженерно-технічної політики та сільськогосподарського машинобудування); Презентація навчального посібника «Сільське господарство: базовий рівень: «Фермер», створеного сумісно Сумським НАУ, Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» та Університетом Вайнштан (м. Тріздорф, Німеччина), організатор: Департамент науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій, Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта»; конференція: «Овочі, фрукти, ягоди в Україні 2013. Досвід професіоналів» організатор: Міністерство аграрної політики та продовольства України, Департамент землеробства, Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) та інші.

Також ряд заходів провели інститути НААН - наради керівників, круглі столи, конференції з питань розвитку галузі – а саме: Науково – практичний семінар: «Формування національних сортових рослинних ресурсів – основа продовольчої безпеки держави» організатор: Український інститут експертизи сортів рослин, Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України; семінар: «Сучасні проектно-технологічні рішення реконструкції та будівництва об’єктів з виробництва свинини» організатор: Інститут свинарства і агропромислового виробництва НААН. В рамках виставки Органік було проведено тематичний захід - Круглий стіл: «Органічне агровиробництво в Україні: досвід та перспективи» організатор: Міністерство аграрної політики та продовольства України, Департамент землеробства, Федерація органічного руху України. Також, в рамках спеціалізованої виставки «Світ вина» було проведено круглий стіл: «Стан та перспективи розвитку виноробної галузі України» Організатор: Міністерство аграрної політики та продовольства України, Департамент землеробства.

Про інноваційні технології в агропромисловому секторі можна було дізнатись на заходах від компаній: «Хімагромаркетинг» – що запросили доповідачів з Угорщини, Італії, Греції – ряд лекцій про європейський досвід у рослинництві; «Райт Френк» семінар на тему: «Метаболічне програмування у годівлі дійного стада» – доповідач з Великої Британії; тему: «Ефективна профілактика інфекційних захворювань у сучасному свинарстві» можна було прослухати на семінарі від компанії «Ветлікар», компанія «OSTCHEM» провела конференцію на тему: «Сучасні агрохімічні технології у сільському господарстві». Особливо актуальна тема сьогодення - «Реєстрація прав на землю: нові правила для агробізнесу» – конференція від компанії «Юридична практика» серед доповідачів народні депутати України, члени Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, Комітету ВР з питань податкової та митної політики та ін.

Загалом в рамках ділової програми було проведено 51 захід, у 6-ти конференц- залах НК «Експоцентр України» та на експозиціях учасників .

В рамках Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки біля 1-го павільйону були представлені Інвестиційні проекти, щодо проведення модернізації та технічного переоснащення підприємств сільськогосподарського машинобудування і налагодження виробництва інноваційної сільськогосподарської техніки та обладнання для харчової і переробної промисловості та сільськогосподарських підприємств (4 проекти: По організації виробництва зернозбиральних комбайнів типу CLAAS «Tucano-440» та «Скіф» на базі Херсонського машинобудівного заводу; «Забезпечення сільгоспвиробників тракторами класичної компоновки потужністю 25-350 к.с. спільного українсько-італійського виробництва на кредитно-лізингових умовах, отриманих за державною підтримкою на базі виробничих потужностей Заводу «Ніжинсільмаш»; «Виготовлення та реалізація комбайнів зернозбиральних самохідних КЗС-15 «СВАРОГ» на базі комбайну «New Holland»; «Створення потужностей для виробництва широкозахватних посівних комплексів, дискових борін та технологічне переоснащення діючого парку обладнання на заводі «Червона зірка»). Мінагрополітики розробили стратегічну ініціативу «Рідне село» - що частково була представлена експозицією «Засоби малої механізації в тваринництві та рослинництві» біля першого павільйону.

Перший павільйон традиційно зайняли експозиції Департаментів міністерства АПК та підвідомчих установ, також колективними стендами були представлені заклади Національної академії аграрних наук України та установи аграрної освіти.

На відкритих майданчиках свої експозиції представили компанії-лідери ринку сільськогосподарської техніки;ТОВ «Ростсільмаш», представництво в Україні (входить до п`ятірки найбільших світових виробників сільськогосподарської техніки), «Червона Зірка» ( є найбільшим на території СНД виробником навісної сільськогосподарської техніки ), «, «Білоцерківмаз», Компанія «АМАКО» (American Machinery Company (є частиною великої міжнародної мережі компаній, яка працює в США, Європі, Африці, і на Близькому Сході), Компанія « Конкорд», «Тайтен Машинері Україна» є одним з найбільших операторів ринку техніки CNH у світі, «Агробудівельний альянс АСТРА», Компанія «Цепелін Україна» (провідні вітчизняні дилери сільськогосподарської, будівельної, та промислової техніки), «Велес-Агро ЛТД,   група компаній ТРІА, «Агротехкомплект», Агро-Технології», «Автокапітал», «Альбіон», Волинська Фондова Компанія, Компанія «Камаз», (входить в першу десятку світових виробників автомобільної техніки і дизельних двигунів та ін.

 В павільйонах в тематиці с/г техніки, обладнання, інструменти – «Мотор Січ» (одне з провідних наукомістких машинобудівних підприємств у світі), «Хавестер», «ICK GROUP», Завод ім. Фрунзе (лідер у виробництві пробивних решіт в Східній Європі), «Альянс-Агро 2006», «Ювента», «Техагролюкс», «Проектконтактсервіс», «Бондіолі і Павезі Україна», НАК «Украгролізинг».

Колективні експозиції 25 регіонів України розмістились в 7 павільйоні. Яскраві обласні експозиції рясніли продукцією, загальною кількістю більш ніж 400 вітчизняних торгових марок, що реалізувалися за цінами товаровиробника.

Павільйони №2, №3 зайняла експозиція рослинництва – регулятори росту, мінеральні добрива, пестициди, фуміганти та посівні матеріали кращих вітчизняних компаній та світових брендів серед яких «Нутрітех Україна» - агрохімічна спеціалізована компанія, яка представляє на українському ринку кращих закордонних виробників мінеральними добрив, компанія «Хімагромаркетинг» - представлена на ринках України, Росії та Молдови, асортиментна лінійка налічує більше 70 позицій німецького виробництва та посівний матеріал від Угорського інституту «GabonaKutato»; підприємство «БТУ-Центр» -10 років займає провідне місце на ринку серед вітчизняних виробників біопрепаратів для рослинництва; Компанія «Укравіт» - один з лідерів ринку засобів захисту рослин. Компанія «Родоніт» займається оптовими поставками добрив, кормових добавок, захисних сіток, а також біологічних препаратів російського виробництва «Лігногумат» і «Альбіт». Серед учасників експозиції рослинництво найбільше професійне об’єднання у системі вітчизняного насінництва - Асоціація «Українське насіннєве товариство» - котре об`єднує понад 250 підприємств та провідні наукові установи.

Частину павільйону №3 займали іноземні учасники. Колективні стенди Німеччини на чолі з Федеральним Міністерством продовольства, сільського господарства і захисту прав споживачів Німеччини, учасники представляли експонати та продукти, які переконливо демонструють бренд «made in Germany». Компанія «Big Dutchman» - займає провідні позиції на світовому ринку сучасних систем утримання та відгодівлі свиней і птиці; німецька компанія «CLAAS» - сімейне підприємство, що є одним із провідних світових виробників сільськогосподарської техніки.

На стенді Чеського агентства з питань підтримки торгівлі пропонувались безкоштовні інформаційні послуги для пошуку чеських виробників, постачальників, а також партнерів у Чеській республіці. Постійним учасником є Компанія «John Deere» - світовий лідер з виробництва сільськогосподарської техніки, обладнання та запасних частин .

Вперше на виставці приймали участь компанії з Індії: «International Tractors Limited» - є одним з лідерів виробництва тракторів та сільськогосподарської техніки в Індії; Sharda Worldwide Exports pvt. - компанія є провідним виробником і постачальником агрохімікатів і пестицидів у всьому Світу.

Павільйони №4 та №8 – були відведені під тваринництво та ветеринарію відповідно. Значні експозиції від компаній: A-LIMA-BIS SP. Z O.O. (Польша), «Брацлав» - представили обладнання для комплектування та автоматизації ферм для утримання ВРХ, свиней та птиці; компанія «ШАУМАНН» (Німеччина) експонували вітамінно-мінеральні кормові добавки, засоби для силосування та гігієни тваринницьких приміщень; «Генетика і селекція» - дистриб’ютор доїльного обладнання компанії «Dairymaster»; «ДеЛаваль» – компанія світовий лідер у розробці, виробництві та впровадженні широкого спектру доїльного, холодильного обладнання, систем управління стадом і автоматизації процесів виробництва молока, обладнання для вентиляції, видалення гною, засобів гігієни та догляду за тваринами, обладнання для годівлі та видачі кормів. «Укрветпромпостач», «Укрзооветпромпостач», «Бровафарма» - компанії лідери ринку з виробництва та реалізації продуктів сучасного догляду за здоров’ям тварин.

Біля 12 павільйону галузь тваринництво продовжила експозиція тварин – велика рогата худоба, свині, вівці, кози, пушні звірі, домашня птиця та дивовижні страуси.

Павільйон №10 та площу перед ним зайняла експозиція рибної промисловості FishExpo. У виставці приймали участь спеціалізовані рибницькі господарства, підприємства з аквакультури різної направленості, рибогосподарські підприємства-користувачі водних біоресурсів, рибопереробні підприємства, державні рибовідтворювальні комплекси, представники територіальних органів рибоохорони, засоби масової інформації, виробники рибогосподарського обладнання та устаткування, наукові установи та учбові заклади рибної галузі.

У павільйоні в акваріумах та на відкритому майданчику у басейнах біля павільйонна демонструвались основні об’єкти аквакультури України: севрюга, російський осетер, стерлядь, веслоніс, короп кої, білий амур, строкатий та білий товстолобик, українські породи коропа, щука, судак, сом європейський, канальний сом, великоротий буфало.

Також на відкритому майданчику демонструвалися інкубаційні апарати «Амур», «Осетер», «Вейс» та технологічне обладнання для годівлі риби.

Під час проведення виставки була забезпечена постійна трансляція відеоматеріалів щодо сучасного стану рибогосподарської галузі України, зокрема робота державних рибо відтворювальних комплексів, щодо відтворення осетрових видів риб та цінних промислових видів.

Добра національна традиція та широко розвинена галузь промисловості в Україні- виноробство представлена в 6 павільйоні - Спеціалізованою виставкою «Світ вина»
Виставка призвана популяризувати виноробство: створити майданчик для просування продукції та послуг сфери виноробства; для презентації винної продукції споживачам; формування культури споживання вина. Окремою експозицією галузь виноробства була представлена вперше.

Враховуючи стрімке зростання попиту на еко-продукцію та з метою широкої демонстрації екологічно чистих продуктів і технологій Федерація органічного руху України спільно з організаторами провели, спеціалізовану виставку »ORGANIC-2013», яка супроводжувалася дегустаційним шоу «СМАК ОРГАНІКА» (дегустація органічних страв та продуктів, кулінарні майстер-класи, розважальні заходи) за 1 павільйоном, що також є новинкою для «АГРО».

Всі дні роботи виставки супроводжувались яскравими виступами художніх колективів.

 «Агробудівельний альянс «АСТРА» вже вдруге проводив Всеукраїнське «Астра-шоу», в рамках якого - II Всеукраїнська олімпіада операторів телескопічних навантажувачів Мanitou; змагання трактористів на техніці Fendt за титул «Кращий тракторист»; виставка широкого спектру сільськогосподарської техніки та цікава розважальна програма (Конкурне поле біля павільйону № 12)

Традиційно виставку прикрашав колоритний український ярмарок, що простягнувся від 2 павільйону до конкурного поля. Частина ярмарку зайняла медова алея, де розгорнулась ціла бджолярська експозиція – вуликів, бджіл та інструментів.

У всьому представленому на виставці читалося: з такими можливостями Україна стане провідною аграрною країною світу. Виставковий захід показав, що вітчизняному АПК є чим пишатися, але в той же час державі й бізнесу є над чим працювати, щоб встигати за стрімким розвитком галузі.